Przejdź do treści

E2TOP stwarza możliwość skorzystania z profesjonalnej ścieżki rozwoju naukowego i zawodowego. Przez cały czas trwania programu opiekun naukowy wspiera studenta w pracy i ułatwia mu poszerzanie wiedzy.

Celem programu jest stymulowanie i wspieranie rozwoju naukowego studentów Politechniki Łódzkiej poprzez realizację indywidualnej ścieżki kształcenia, opartej na prowadzeniu pracy badawczej.

Zapraszamy młodych i ambitnych ludzi do skoku na głęboką wodę. Już od pierwszych tygodni w murach naszej uczelni otwieramy dla nich najnowocześniejsze laboratoria badawcze, w których będą mogli studiować pod opieką znakomitych naukowców. Kultywując akademicką tradycję budowania relacji uczeń – mistrz, wspólnie stworzymy unikatową ścieżkę, która może prowadzić do rozwoju naukowego lub szybszej kariery.

Prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Andrzej Romanowski, prof. PŁ.

Rada programowa

Do zadań Rady Programowej Programu E2TOP należą:

  • sprawowanie nadzoru merytorycznego nad formułą programu;

  • nadzorowanie procesu kwalifikacji kandydatów do programu;

  • ustalanie harmonogramu kwalifikacji do danej edycji programu;

  • zatwierdzanie listy tematów badawczych do realizacji w danej edycji;

  • rozpatrywanie bieżących wniosków związanych z uczestnictwem i realizacją projektów złożonych przez uczestników programu i opiekunów naukowych;

  • współpraca z Prodziekanami ds. studenckich w zakresie Indywidualnych Programów Studiów definiowanych dla uczestników programu;

  • dokonywanie przeglądu Kart Oceny Realizacji Tematu Badawczego przedłożonych przez uczestników programu po pierwszym semestrze realizacji projektu oraz raportów końcowych po zakończeniu danej edycji programu;

  • podejmowanie decyzji o skreśleniu studenta z listy uczestników programu;

  • przygotowanie i przedłożenie rektorowi corocznego sprawozdania z realizacji programu E2TOP.

Programy wsparcia

Jeśli zakwalifikowałeś się do programu i jesteś już w gronie młodych badaczy Politechniki Łódzkiej, możesz wnioskować o wsparcie finansowe na realizację swojego projektu. Dzieli Cię od tego jeden krok. Złóż wniosek i realizuj swoje cele dzięki  przyznanemu dofinansowaniu. Zapoznaj się z propozycją uczelni i skorzystaj z następujących form wsparcia finansowego:

  • Grant badawczy

    Będąc uczestnikiem projektu, możesz wystąpić za pośrednictwem swojego opiekuna naukowego o przyznanie grantu z przeznaczeniem na materiały czy aktywności nieobjęte innym wsparciem.

  • Bon podróżniczy

    Wskaż nam konferencję, seminarium lub inne wydarzenie naukowe, które wzbudziło Twoje zainteresowanie, a udział w nim może wesprzeć Cię w realizacji projektu. Możesz ubiegać się o środki finansowe na realizację tego celu.

  • Bon publikacyjny

    Czujesz się na siłach napisać opracowanie naukowe? Daj nam znać, składając wniosek, a my zrefundujemy Ci opłatę publikacyjną po złożeniu tekstu do druku.

  • Bon szkoleniowo/stażowy

    Zakwalifikowałeś/-aś się na staż w ośrodku badawczym lub zostałeś/-aś przyjęty/-a do letniej szkoły naukowej? Możesz wystąpić do nas z wnioskiem o refundację kosztów podróży i zakwaterowania.

Uczelnia oferuje także dodatkowe bonusy finansowe dla uczestników projektu, którzy wyróżniają się pod względem zaangażowania. W tym przypadku nie musisz występować z wnioskiem. Grono naszych ekspertów wyłoni i zakwalifikuje wybranych uczestników projektów do niżej wymienionych nagród:

  • Nagroda pieniężna

    Czek okolicznościowy za zajęcie I miejsca w konkursie na najlepszy projekt badawczy realizowany w ramach programu otrzymasz na uroczystej Gali „Reseach Week”, wieńczącej każdą edycję programu.

  • Stypendium naukowe

    Jeśli spełnisz wymagania określone przez Rektora, zostaniesz objęty dodatkowym dofinasowaniem projektu badawczego, którym będziesz mógł się cieszyć przez 10 miesięcy.

  • Wizyty studyjne

    W ramach realizowanego projektu odbędziesz wizyty w wiodących europejskich ośrodkach badawczych oraz w dziale R&D wybranej międzynarodowej korporacji.