dr hab. Dariusz Siudak, prof. uczelni

Zarządzanie

Absolwent Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej (dyplom magistra z wyróżnieniem) oraz Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (stopień doktora z wyróżnieniem oraz doktora habilitowanego).

W latach 2006-2012 pracownik naukowy Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. Od 2012 roku pracownik naukowy Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej, aktualnie zatrudniony w Instytucie Zarządzania na stanowisku profesora uczelni w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych.

W swoim dorobku posiada autorstwo lub współautorstwo 40 publikacji naukowych, w tym autorstwo 2 monografii. Ponadto jest autorem jednego podręcznika akademickiego.

Obszary zainteresowań badawczych obejmują zagadnienia związane z perspektywą relacyjną organizacji i jej wpływu na wartość przedsiębiorstwa, dynamiki systemu w obszarze zarządzania przedsiębiorstwem oraz migracji wartości przedsiębiorstw na rynku kapitałowym w ujęciu sieci złożonych z wykorzystaniem sztucznych sieci neuronowych oraz uczenia maszynowego.

Główne obszary badań obejmują:

Lubi podróże i wycieczki górskie, zwłaszcza po rzadko uczęszczanych szlakach

Tematy badawcze