Brak zdjęcia

dr hab. Anna Adamik, prof. uczelni

Od blisko 20 lat jest nauczycielem akademickim zarówno na Politechnice Łódzkiej, jak i Uniwersytecie Łódzkim oraz innych uczelniach. Członek Rady Dyscypliny Nauki o zarządzaniu i jakości na WOiZ PŁ, Przewodnicząca Rady Kierunków Zarządzanie oraz Inżynieria Zarządzania na WOiZ (2 lata), Przewodnicząca Komisji ds. Oceny Jakości Kształcenia na WOiZ (3 lata), Pełnomocnik Dziekana WOiZ ds. Praktyk Studenckich (14 lat), Koordynator Programu „Diamentowa Praktyka” (6 lat), członek innych wydziałowych komisji.

Jest kierownikiem i prowadzącą kilkudziesięciu przedmiotów na różnych kierunkach, formach i poziomach studiów, związanych z obszarem zarządzania i zarządzania strategicznego organizacjami różnego typu. Ekspertka w kilku projektach badawczych.

Zainteresowania badawcze Pani Profesor związane są z poszukiwaniami sposobów na łączenie aspektów technologicznych z zagadnieniami z zakresu nowoczesnego, dynamicznego, inteligentnego zarządzania, jak również z łączeniem teorii zarządzania ze współczesną praktyką gospodarczą, poznawaniem i kreowaniem możliwości wsparcia procesów zarządzania nowymi technologiami, zrozumieniem fenomenu działania i skuteczności SMART ORGANIZATIONS oraz SMART WORLD. Skupia się także na obserwacji, analizie, ocenie i próbie wspierania rozwoju relacji budujących przewagę konkurencyjną i podnoszących konkurencyjność współczesnych przedsiębiorstw, zwłaszcza poprzez szeroko pojętą współpracę.

Wielka miłośniczka przyrody i zwierząt. Posiada dwa border collie. W wolnych chwilach praktykuje różnego rodzaju aktywności sportowe – m.in. kajakarstwo na pneumatykach, które bardzo poleca, oraz narciarstwo biegowe. Interesuje się zdrowym odżywianiem, uwielbia kawę i dobrą książkę (czyta przede wszystkim kryminały).