Brak zdjęcia

dr hab. inż. Małgorzata Anita Bryszewska

Odbyła wiele staży wyjazdowych m.in. w: Universidad Complutence de Madrid. Departamento de QuimicaAnalitica, Madryt, Hiszpania, * National Institute of Nutrition and Seafood Research (obecnie Institute of Marine Research), Bergen, Norwegia,  *Central Science Laboratory (obecnie: DEFRA -Department for Environment, Food & Rural Affairs) York, WielkaBrytania.

Prowadzi zajęcia z przedmiotów: chemia ogólna i nieorganiczna, chemia analityczna, chemia bionieorganiczna, toksykologia, ekotoksykologia, hydrologia.

W obszarze jej zainteresowań naukowych znajdują się: biodostępność, bioprzyswajalność i toksyczność wybranych pierwiastków, analiza selenu, arsenu, żelaza, immobilizacja materiałów bioaktywnych metodą mikrokapsułkowani, gospodarka cyrkularna – wykorzystanie odpadów z przetwórstwa owoców (tzw. „wegańska skóra”).

Balans w życiu uzyskuje, ćwicząc jogę. Inne spojrzenie na życie przynoszą jej również podróże i spotkani na trasie ludzie, których lubi słuchać. Okazją do krótkich, lecz fascynujących podroży w czasie i przestrzeni, są dla niej także przedstawienia teatralne.